Řečníci

Klára Černá

Ahoj! Jmenuji se Klára Černá, je mi 18. Už sedm let chodím tančit to Tanečního centra Z.I.P. v Písku. Věnujeme se především art dance a contemporary. V Z.I.P.u jsem i taneční lektorkou mladších dětí.

Petr Dvořáček

Po té, co do jeho života vstoupilo evangelium, vystudoval Evangelikální teologický seminář v Praze a Evangelickou teologickou fakultu UK. Je ženatý a má dvě dcery. Během své praxe kazatele sloužil jako vězeňský kaplan ve věznici Jiřice nedaleko Prahy. Poslední roky se zabývá především učednictvím a misijním stylem života.

Petr Fulier

Jsem z CB Elim Písek, jsem manžel, táta od dvou prcků. Modelář, hráč stolních her, čtenář a člověk co má rád lidi a přírodu. Ale také jsem profesí psychoterapeut, lektor a supervizor. Pečuji o řadu lidí s různou škálou starostí a problémů, od osobních přes párové až po duchovní. Také lektoruji a přednáším na řadu témat a nakonec poskytuji i odbornou podporu dalším kolegům, ale i kazatelům a dalším kteří mou pomoc potřebují. Na Brodfestu mě najdete jako lektora, tak i jako člena poradenského týmu. Budu se na vás těšit.

Tomáš a Hanka Grohmanovi

Tomáš je vikářem Církve bratrské a Hanka psycholožkou. Oba pracují v odboru pro manželství a rodinu. Věnují se přednáškám o vztazích, sexualitě, budování manželství a výchově. Říkají, že jsou rádi mezi mladými lidmi.

Pavel Hošek

Pavel Hošek působí jako profesor na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy. Zabývá se vztahem teologie a kultury a religionistickým výkladem krásné literatury. Napsal knihy o díle C. S. Lewise, o vztazích mezi křesťanstvím a jinými náboženstvími, stejně jako o proměnách náboženství v dnešní době, či například o J. Foglarovi a spoluzakladateli skautského hnutí E. O. Setonovi. Ve volném čase rád podniká dobrodružné výpravy do přírody s manželkou Vierkou a dětmi Matějem, Hankou, Zuzankou a Johankou.

Anna Janoušková

Světoběžnice, milovnice dobré kávy, obdivovatelka metafor a nadšená vypravěčka špatných vtipů původem z Českých Budějovic, která vystudovala obor kulturní antropologie (Praha, UK) v současné době si dělá doktorát z filosofie (Praha, UK) a učí sociokulturní předměty na misijně-teologické vysoké škole ForMission, spadající pod organizace Josiah Venture and Newman College (Birmingham).

Jiří Jedlička

Dělám koučink, mentoring, pastoraci, supervizi a léta jsem pracoval s mládeží i dorostem. Zkrátka mám rád lidi a rád s nimi pracuji a snažím se využívat své talenty pro růst lidí v Kristovu podobu.

Iva Jeníčková

Iva je národní koordinátorkou Alfy pro mládež. Od momentu, kdy objevila, že existuje Bůh, se zajímala o to, jak tuto skvělou zprávu sdělit i ostatním. Věnovala se vedení mládeže jak ve společenství, tak v rámci křesťanských organizací pro mládež.

Blanka Ježková

Maminka třech skvělých dětí, autorka dvou knih a dcera jednoho Boha. Ráda cestuji starou dodávkou, jsem v nervu z technologií a kávu vypiji dřív, než dojdu ke stolu. Věřím, že je mým úkolem přiblížit Boha dětem jejich jazykem.

Noemi Ježková

Prý jsem stejný osobnostní typ jako Willy Wonka (enfp), což je trochu děsivý. Jináč se s oblibou flákám po skálách, po koncertech, dobrovolničím, cestuju, tvořím a extrovertím.

Tomáš Kabelka

Tomáš se podílí na kurzech Alfa v pražské farnosti Kobylisy již více než 8 let a působí jako národní poradce kurzů alfa pro mládež. Pomáhal organizovat kurzy pro mládež i pro dospělé a několik let také působil jako vedoucí mládeže CB. O kurzech alfa tvrdí, že to je úžasný prostředek pro vzájemné sdílení víry, vytvoření společenství a možnost pro každého nalézt či posilnit svůj vztah s Bohem.

Tomáš Kolman

Táta tří malých mušketýrů, kazatel stanice Elim v Opavě a taky zarytý odpůrce kávy. Ať už si vyberete kterýkoliv z mých tří seminářů, u každého máte jistotu, že jsem se s tím v životě musel sám poprat. Na své první rande jsem šel ve třiceti, kážu každý týden a na chyby si musím dávat pořádný pozor a složitých momentů, kdy jsem hledal, kudy dál, bylo taky dost.

David Košťák

Je mi 24, miluju deskovky, nutellu a výzvy. A taky dost rád mluvím na mládeži, nebo kážu. Říkám si, že když řečníci na TEDx umí vtáhnout natolik, že je úplně napjatě poslouchám, tak by bylo super, kdybychom to uměli taky. V seminářích se s tebou podělím o nějaké tipy.

Slavomír Krupa

Budeme mít i zahraničního hosta 😊 Slavo je Tajomník pre dorast a mládež v Cirkvi bratskej na Slovensku a tiež Predseda Únie detí a mládeže.

Dan Litvan

Kazatel Církve bratrské v současnosti působí s manželkou Bety v Havlíčkově Brodě. Než se stal kazatelem pracoval jako asistent pedagoga a také učil 9 měsíců na základní škole v Tanzanii přes projekt Děti Afriky. Největší koníčky jsou potápění, cestování, příroda, kavárny. Nejoblíbenější seriál The Office a rada do života: Don't be an idiot.

Bronislav a Jana Matulíkovi

Jana – kaplanka VS ČR ve Věznici Vinařice a pastorační asistentka ve sboru CB Praha 1, někdejší učitelka hudby na ZUŠ. Mnoho let pracovala v oblasti partnerských vztahů, manželství a rodiny.
Bronislav – kazatel CB, dobrovolník ve Vazební věznici Praha Pankrác, člen Vězeňské duchovenské péče, někdejší profesionální fotograf a dlouholetý šéfredaktor časopis BRÁNA. Mnoho let pracoval v oblasti vztahů, manželství a rodiny.

Aleš Navrátil

V Brně mají dobrou kávu. Což je dobře, protože tam jsem kazatelem ve sboru CB Betanie. Miluji dobré příběhy, ať v seriálu, filmu či knize, ale nejvíc mě fascinuje ten, co Bůh píše v historii lidstva.

David Novák

V současnosti jsem předseda Rady CB, kazatel ve sboru Praha 13. Hodně píšu, nahrávám podcasty, běhám a jezdím na kole.

Ester Pučálková

Vystudovaná historička, učitelka církevních dějin na ETS a zároveň také spoluvedoucí mládeže a vedoucí skupinky pro mladé ženy v Brně na Kounicově. Fascinuje ji Boží působení v dějinách i v konkrétních životech jednotlivců.

David Rajca

Je otec dcery a dvou synů a taky manžel Lucky. Přes 20 let pracuje s mládeží a stále ho to baví, protože Boží povolání je silné. Byl víc jak 16 let vedoucí skvělé mládeže, národní vedoucí služby English Campy v KAMu. Má rád vodáctví, outdoor, běhání, otužování, hokej, pivo, párečky, auta, kutilství… Jeho snem je vidět zdravé mládeže, ve kterých rostou a rodí se noví lidé. V současnosti je starším sboru v CB Český Těšín, vedoucím OM v regionu Morava a Slezsko.

Dalimil Staněk

Dalimil Staněk je kazatelem evangelia v Církvi bratrské, psychologem a učitelem. Jedenáct let sloužil jako kazatel v Olomouci a nyní působí ve Zlíně. Vyučuje na ETS a poskytuje psychologické poradenství lidem v církvi i mimo ni. Odborně se věnuje tématům vývojové psychologie, duchovního zrání, duchovní krize, pastorační péče a mezilidského odpuštění. Rád tráví čas v přírodě, miluje hudbu a knihy, a je pro něj fascinující naslouchat lidským příběhům.

Pavla Svobodová

Pavla Svobodová spolupracuje s OM ČR zatím v krátkodobé misii: půl roku v Nepálu (program Summit) a před tím půl roku v JAR na školení MDT (Mission Discipleship Training). Vystudovala technickou angličtinu na VUT v Brně a momentálně pracuje v technické dokumentaci. Je členkou CB v České Třebové.

Roman Toušek

Je kazatel CB v Havířově, člen Rady CB - předseda Odboru dorostu a Odboru mládeže, člen vedení Effathy; ženatý, tři skvělé děti; fanoušek HC Dynamo Pardubice a SK Slavia Praha; oblíbení autoři: Jonathan Sacks, Richard Rohr, Simon Sinek.

Kuba Vejmělka

Narodil se, vyrostl a celý život žije v Brně, kde spolu s manželkou Monikou vede středoškolskou mládež WAVE, natáčí podcasty Láska a jiné srandy a užívají si spoustu legrace s jejich dvouletou dcerou Rozálií Norou. Od dubna 2018 pracuje v Křesťanské akademii mladých, kde je dnes zástupcem ředitele. Kromě Pána Ježíše a své manželky miluje čas v přírodě (s oběma dříve jmenovanými), dobré rozhovory o životě na kávě nebo pivu, hudbu a americký fotbal. Ubíjí ho stereotyp a když lidé jdou místo za Božím povoláním za uznáním od druhých.

Pavel Zoul

Pavel Zoul je misijní pracovník mezinárodní organizace Operation Mobilisation, od roku 1990 do 2000 manager Misijní tréninkové školy (MTS), 2000 – 2003 OM office manager, 2003 – 2017 ředitel české pobočky OM Česká republika, 2018 do této chvíle OM projektový vedoucí. Zkušenosti z misie v Moldavsku, Nepálu, Ghany.